Чек лист від психолога для смарт-батьків «Як підготувати дитину в табір» 

Чек лист від психолога для смарт-батьків «Як підготувати дитину в табір» 

Незабаром на канікулах табір Саві!

Наш психолог Діана Савенко, підготувала чек-лист  (список) самоперевірки для  батьків, щоб дитині було комфортно в будь-якому колективі, а вам – спокійно.

  • Особиста гігієна. Проговоріть з дітками модель табірного дня від підйому «А як ти вставатимеш? А де буде твоя щітка?  А як ти обиратимеш речі? А як ти виходитимеш в туалет? А де візьмеш туалетний папір? і так далі». Іноді нам здається, що це само собою зрозуміло. Проте, як показує практика, в таборі вилазить багато побутових проблем. Це не проблема для вожатого, адже за 2-3 дні вже всі все вміють. Система є система. Це проблема для дитини, адже вона відчуває себе некомфортно.
  •  Дружба. Проговоріть з дитиною варіанти того, як можна знайти нових друзів. Звісно, програма прописана так, щоб здружити, але якщо дитина завжди чекає, що вона не повинна пробувати проявляти ініціативу, то маємо знову проблеми і навіть сльози, адже вона, як виявляється, не вміє починати дружити.
  • Довіра. Поговоріть з дітками про те, що вони можуть  розповідати про будь-які негаразди вожатому в таборі, а не чекати, доки можна буде подзвонити додому. Вожатий на місці може вирішити більшість проблем.
  • Конкретика проблеми для педагогів. При заїзді в табір  не всі батьки уточнюють вожатим проблему дитини, а говорять загально. Проте педагоги не екстрасенси, і не розуміють, що цією фразою ми хочемо отримати, тому конкретизуємо прохання. Наприклад, «поганий зір» може звучати «на заняттях повинен бути в окулярах» або «погано спить» – «завжди спить з кимось чи має страхіття і  так далі. Тому Важливо!!! Як мінімум попередити вожатого про конкретику проблеми або позбутись її до заїзду. Хоча б спробувати.
  •  Спокій. Часто ваші діти відчувають вашу тривожність і переживання. Особливо, якщо ми акцентуємо на це в телефонних розмовах. Типу “В тебе все добре? А ти скучаєш?”. Дитина кладе трубку і плаче, Ігри для дітей Саві Нейшнхоча цілий день була щаслива, адже наша мета – зробити табір комфортним для кожної дитинки. А ваші тривожні запитання стимулюють дитину сумніватися у власній реальності.
  •  Харчування. Жоден заклад, крім все включено, не зможе вгодити кожній дитині, яке б хороше харчування там не було. Тому проговоріть з дітками, щоб вони щодня все пробували хоча б по 3 ложки. За 2 дні вже всі все їдять.
  • Конфлікти. Конфлікти є в будь-якому колективі. Табір – це теж колектив, і доки кожен ініцією своє місце, можуть відбуватися певні суперечки між дітьми.   Тому запитайте дитину «А як ти відповідаєш в конфліктах з іншими дітьми?»  «А як ти себе поводиш?» «А як можна себе поводити?».
  • ОСНОВНЕ ПРАВИЛО:  спілкуємось з дитиною запитаннями, тому що привчаємо дитину шукати в голові відповіді на них.

З повагою, координатор та психолог табір Діана Савенко

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!