Чек лист від психолога для смарт-батьків «Як підготувати дитину в табір»
Незабаром на канікулах табір Саві!
Наш психолог Діана Савенко, підготувала чек-лист (список) самоперевірки для батьків, щоб дитині було комфортно в будь-якому колективі, а вам – спокійно.
- Особиста гігієна. Проговоріть з дітками модель табірного дня від підйому «А як ти вставатимеш? А де буде твоя щітка? А як ти обиратимеш речі? А як ти виходитимеш в туалет? А де візьмеш туалетний папір? і так далі». Іноді нам здається, що це само собою зрозуміло. Проте, як показує практика, в таборі вилазить багато побутових проблем. Це не проблема для вожатого, адже за 2-3 дні вже всі все вміють. Система є система. Це проблема для дитини, адже вона відчуває себе некомфортно.
- Дружба. Проговоріть з дитиною варіанти того, як можна знайти нових друзів. Звісно, програма прописана так, щоб здружити, але якщо дитина завжди чекає, що вона не повинна пробувати проявляти ініціативу, то маємо знову проблеми і навіть сльози, адже вона, як виявляється, не вміє починати дружити.
- Довіра. Поговоріть з дітками про те, що вони можуть розповідати про будь-які негаразди вожатому в таборі, а не чекати, доки можна буде подзвонити додому. Вожатий на місці може вирішити більшість проблем.
- Конкретика проблеми для педагогів. При заїзді в табір не всі батьки уточнюють вожатим проблему дитини, а говорять загально. Проте педагоги не екстрасенси, і не розуміють, що цією фразою ми хочемо отримати, тому конкретизуємо прохання. Наприклад, «поганий зір» може звучати «на заняттях повинен бути в окулярах» або «погано спить» – «завжди спить з кимось чи має страхіття і так далі. Тому Важливо!!! Як мінімум попередити вожатого про конкретику проблеми або позбутись її до заїзду. Хоча б спробувати.
- Спокій. Часто ваші діти відчувають вашу тривожність і переживання. Особливо, якщо ми акцентуємо на це в телефонних розмовах. Типу “В тебе все добре? А ти скучаєш?”. Дитина кладе трубку і плаче,
хоча цілий день була щаслива, адже наша мета – зробити табір комфортним для кожної дитинки. А ваші тривожні запитання стимулюють дитину сумніватися у власній реальності.
- Харчування. Жоден заклад, крім все включено, не зможе вгодити кожній дитині, яке б хороше харчування там не було. Тому проговоріть з дітками, щоб вони щодня все пробували хоча б по 3 ложки. За 2 дні вже всі все їдять.
- Конфлікти. Конфлікти є в будь-якому колективі. Табір – це теж колектив, і доки кожен ініцією своє місце, можуть відбуватися певні суперечки між дітьми. Тому запитайте дитину «А як ти відповідаєш в конфліктах з іншими дітьми?» «А як ти себе поводиш?» «А як можна себе поводити?».
- ОСНОВНЕ ПРАВИЛО: спілкуємось з дитиною запитаннями, тому що привчаємо дитину шукати в голові відповіді на них.
З повагою, координатор та психолог табір Діана Савенко
Залишити коментар