Страх таборів: проблема батьків чи дітей

Відпочинок у літньому дитячому таборі – краще, що може статись зі школярем на канікулах. Чому ж деякі з них там досі не були, а хтось – ніколи й не потрапить?

Перешкода №1 не пов’язана з браком грошей у батьків або надмірною зайнятістю дитини. Вона отруює переконаннядорослих і позбавляє радості дітей. Страх таборів – привіт з минулого батьків, здатний відкусити в нового поколіннячималий шматок щастя. Поборемо цього монстра здоровим глуздом! Перелік батьківських страхів у 2 рази довший, ніж дитячих. Це логічно, адже у батьків більше досвіду, часто – негативного.

Літній табір 2020: поради батькам

Отже, що зупиняє батьків придбати дитині путівку в табір і як ці батьківські та дитячі страхи долає професійна команда Savvy Nation, розповідає начальник табору Savvy Nation, співзасновниця Ольга Півторак:

 • страх, що дитя загубиться або травмується. Довірте відповідальність за сина чи доньку професійній команді Savvy Nation. З нами будь-який літній табір більш безпечний, ніж літній відпочинок біля дому, де діти гуляють самі без нагляду;
 • · страх, що дитина буде голодною. З 5-разовим харчуванням, яке на свіжому повітрі з’їдається з добавкою, це просто неможливо!
 • · страх, що семилітка сумуватиме за мамою. Повірте, найменші вихованці табору навіть не мають часу на те, щоб сумувати. Адже насичена програма розрахована на постійне включення дитини.
 • · страх, що син або донька не знайде спільної мови з ровесниками. Серед занять, які проводять у таборах Savvy Nation включає заняття з комунікації, тож навіть інтроверти заводять тут друзів;
 • · страх, що домашня дитина не дасть собі ради в побуті. Тоді що, як не табір навчить її самостійності?
 • · страх, що підліток просидить усі дні в телефоні. Дитячі табориSavvy Nation, практикують заборону на гаджети. Командні ігри, шоу та імпровізовані фестивалі дарують більше позитиву, ніж смартфон. Тому діти залюбки відлипають від екрану.

Чому корисно їхати в табір? Причина один: побутові звички

Поради батькам від Savvy Nation:

 • обирати перший табір для дитини в доступності дороги 1 дня і заздалегідь спростувати дитячі страхи:
 • мені там буде нецікаво – ти будеш брати участь у іграх, змаганнях, флешмобах, які ніколи не робив удома!
 • зі мною ніхто не буде дружити – на тебе вже чекає дружня команда вожатих та дітей!
 • у мене заберуть телефон –так ти не пропустиш найцікавішого! Адже в реальності у тебе буде більше можливостей, ніж в майнкрафті чи бравел-старт.

Необхідні речі у літьому таборі: список

Якщо не вдається побороти сумніви до кінця, спробуйте для початку Денний табір Savvy Junior у самому центрі Рівного. Це хороший старт для дітей 6-9 років. День дитина проводить у колективі, а ввечері розповідає про враження вдома.

Наступним кроком – може стати Лісовий табір – Savvy Forest, що в Олександрії. А далі ще більший вибір: Savvy Mountain в Карпатах чи Закордонний табір у Болгарії.

Побувавши в таборі Savvy Nation, школярі увесь рік чекають на нову зустріч з командою! То ж пам’ятайте, щоканікули – це завжди новий досвід. А місце, де здобувати його найбільш цікаво і безпечно – дитячі табори SavvyNation.

7 простих правил, які допоможуть виховати успішну дитину

 Усі батьки мріють про те, щоб їх дитина стала успішною та досягнула успіху. Досить часто дивуємося, чому в одних з самого дитинства все легше виходить, а інші абсолютно не можуть себе реалізувати. Правда в тому, щоб багато залежить від того, як батьки виховують дитину, що закладають з самого дитинства.

Літні табори для дітей

То ж психологи Саві Нейшн (Savvy Nation) розробили ТОП-7 правил, які допоможуть вам виховати успішних дітей.
 1. Щаслива родина – щаслива і успішна дитина. Усі успіхи дитини починаються зі здорового клімату в родині. Якщо батьки живуть щасливо, не конфліктують, то їх діти, бачачи такий приклад, самі будуть рухатися до щасливого подружнього і успішного професійного життя. То ж пропрацюйте свої стосунки, а далі починайте працювати з дитиною.
 2. Не передавайте негативні емоції. Від нашого позитивного заряду залежить те, як пройде наш день сьогодні та і взагалі, як рухатиметься наше життя. То ж батькам треба уникати стресів, негативних емоцій і що найважливіше – не передавати негативні заряди, якщо такі є дітям.
 3. “Завжди розраховуй на мою підтримку”. Це золоте правило, яке має бути в свідомості вашої дитини. Якщо вона буде впевнена у вашій підтримці, то не такими страшними для неї будуть невдачі. А з іншого боку ви будете впевненими в тому, що за порадою чин чи донька не підуть до когось іншого, а тільки до вас.
 4. Зроби це сам. Часто батьки переймають значну частину обов’язків дітей на себе. Так, є моменти коли дитині дійсно потрібна допомога. В інших же випадках навчіться говорити чарівну фразу “Зроби це сам!”. Підкріплюйте вірою і словами про те, що він чи вона точно зможе, але не беріть на себе усі дитячі справи.
 5. Працюйте над помилками. Не варто надто сварити дитину за помилки, адже кожен з нас помиляється. І це життєво. Водночас треба намагатися уникати невдалих моментів, програшів та пропрацьовувати їх. Аналізуйте разом певні питання і проблеми, це єдиний шлях до їх вирішення і не повторення знову.
 6. Прищіплюйте дітям соціальну та благодійну складові. Не можна оберігати дитину в своєму домі, наче у фортеці. Вона повинна бути готова до викликів сучасного світу, відстоювати свою думку та бути соціалізованою. Також варто залучати дитину до благодійності, щоб вона мала правильні цінності, які навчать її бути успішною.
 7. Навчіть дітей корисним та потрібним речам. Не завжди дитині в майбутньому стануть в пригоді знання з геометрії, але бути фінансово грамотною вона просто повинна, вона може не вивчити вірш, але має знати психологію успіху, вільно почувати себе в колективі. Тому окрім школи знайдіть додаткові площадки для розвитку дитини. Повірте, вона віддячить вам потім за корисні знання, які допомогли їй реалізуватися.
   

Чому корисно їхати в табір? Причина один: побутові звички

Ми розпочинаємо серію пуіблкацій про те, чому дитині корисно їхати в дитячий табір. Психологічні поради батькам та причини поїхати в табір аналізує психологиня, співвласниця Savvy Nation (Саві Нейшн) Діана Савенко.

Чому корисно дитині їхати в табір? Причина один: побутові звички

Дитячі табори Рівненщини

Багато хто з нас, батьків, має власний хороший або не дуже досвід табірного дитинства. Багато хто має вже і досвід власної дитини в таборі. Та давайте подумаємо про те, що кожен досвід важливий. То чому ж корисно їхати дитині в табір?

Найважливіше – це досвід перебування без батьків, коли щодня потрібно приймати самостійні (ПРОСТІ) рішення, такі як : чистити чи не чистити зуби, мити чи не мити руки, одягати шльопки чи кросівки, застилати ліжко, прибирати власну кімнату. Смішна причина? Аніскілечки! Адже щодня ми, батьки, нагадуємо нашим чадам: почисти зуби, вдягти шкарпетки, застели ліжко тощо.

Перебування в таборі показує дитині, що інші діти це роблять і не робити це – дивно, і означає виділитися з-поміж інших. А для наших любих підлітків базова потреба – це прийняття тебе групою однолітків. В цей момент чищення зубів, яке було настановою мами раптом стає власним прийнятим рішенням. А це найцінніший досвід! Адже наша місія як батьків – навчити наших дітей жити без нас!

Дитячий табір 2020: актуальні питання та відповіді

Координатор таборів Savvy Nation, психологиня Діана Савенко

Кращі книги про виховання дітей, які ви повинні прочитати

Карантин – це прекрасна можливість провести час з рідними та близькими, а ще поповнити багаю своїх знань. Так, пропонуємо вам підбірку кращих книг про виховання дітей, які ви просто повинні прочитати.

Адже часто батьки сталять перед собою низку питань, на які відразу самостійно і не знайдеш відповіді. Саме ці книги дадуть вам відповіді на чимало питань та змінять ваш підхід до виховання.

ТОП-7 сайтів, де можна почитати чи завантажити безкоштовні книги


1. Януш Корчак “Як любити дитину”

Кожне слово цієї книги випромінює любов до дітей! Її повинні прочитати всі батьки або ті, хто лише планують ними стати! Головна ідея педагогіки Корчака — повага до дитини, до її думок і бажань, усвідомлення, що всі діти різні, що вони мають право вибору.

2. Еріка Райшер “Супербатьки. 75 порад успішних стратегій”

Дитячий табір в Болгарії

З початком використання цієї книги для батьків ви створите сімейне життя мрії! Матеріал заснований на простих, але досить повчальних правилах (всього в книзі таких 75). Структуровано видання в такій послідовності – спочатку теоретичні дані головних прийомів взаємодії батьків і дітей, далі приклади конкретних ситуацій і в кінці поради щодо застосування вищевикладених правил.

3. Анна Гресь “Як обійняти кактус”

Книга про те, як можна безболісно навчитися не воювати з тінейджером, пережити важкий підлітковий період і взагалі зрозуміти, що в твориться в голові дитини на підході до дорослого життя.

Переломний період в житті дітей – час великих змін, з великою кількістю збурень і протестів, інтересом до всього забороненого, прагнення до волелюбності і безстрашності.

4. Горбунова Вікторія “Виховання без травмування або Навіщо дітям дорослі?”

Літній табір 2020: поради батькам

Кожні батьки бажають, щоб їхня дитина вірила в свої можливості, почувалася сильною та впевненою. Але є різні діти, деякі бояться дорослих, залежать від думки батьків, не мотивовані та не вміють розв’язувати самостійно конфлікти. Як з цим впоратись? Вам допоможе психолог, майже з 20-річним досвідом та доктор психологічних наук Вікторія Горбунова. Вона допоможе розвинути адаптацію дитини до нових людей та вимог, що сприяє у спілкуванні з ровесниками та дорослими і покаже, як правильно реагувати на критику.

5. Стенкова Наталія “Книга про здоров’я дитини та спокій її батьків”

Ця книга — надійний порадник та помічник для тих, хто збирається народити дитинку, і тих, хто виховує її. Слушні підказки даються для тих випадків, коли у малюка щось негаразд зі здоров’ям, а лікаря поруч немає (та й чи завжди обов’язково до нього звертатися?).

 

Це тільки частина книг, які радимо мати в своєму “батьківському арсеналі”. Проте і з них ви точно дізнаєтеся масу корисної та цікавої інформації. То ж приємного прочитання!

10 запитань, які покращують мислення дитини

Психологи Саві Нейшн (Savvy Nation) переконують в тому, що батькам треба якомога частіше говорити з власними дітьми. Це не тільки налагоджує дружню комунікацію одне з одним, а і розвиває мислення дитини.

Важливо в процесі спілкування не критикувати, намагатися повчати, скільки зрозуміти, підтримати, націлити на позитивне мислення та сприйняття. Корисним способом розвитку мислення дитини є постановка їй правильних запитань. Саме на цьому ми сьогодні зосередимо увагу, проаналізуємо ТОП-10 запитань, які точно покращать мислення вашої дитини.

7 ознак того, що ви круті батьки

1. З усіх предметів, гуртків, які тобі будуть найбільш корисними для дорослого життя?

Дитина має чітко розуміти те, що знання ріхних галузей важливі, але все ж таки мати фокус на тому, що їй найбільше подобається та з чим хотів чи хотіла би пов’язати своє майбутнє. Коли дитина розуміє цінність того, що вона вчить і як це допоможе їй у майбутньому, це може мотивувати її насолоджуватись такими речами як читання, навчання і пізнавання.

2. Що ти можеш навчити інших?

Дитина повинна знати, які її сильні та слабкі сторони. Цим питанням ви робите акцент на тому, що ваша дитина точно має певні завдатки, є кращою в тому чи іншому напрямку, де може поділитися власним досвідом з інгими. Такого типу запитання формує відчуття впевненості в собі й заохочує до навчання.

3. За що ти сьогодні можеш подякувати?

Насправді діти досить часто не помічають і не цінують того, що вони мають. То ж психологи радять частіше проговорювати з ними моменти, за які вони можуть бути вдячними сьогодні і за які в житті найбільше вдячні. Це спонукає навчити дитину дивитись на речі в перспективі, оглядатись навколо й цінувати те, що є у житті, незважаючи на масштаби: родина, друзі, хороша школа і навіть їжа.

4. Назви 5-10 слів, які найкраще описують тебе?

Часто те, якими ми є і те, якими ми себе вважаємо – це різні речі. З одного боку дитина починає мислити про те, які ж її сильні та слабкі сторони. А з іншого – ці характеристики дають зрозуміти якою є самооцінка дитини. Це стане відправною точкою у розумінні та формуванні здорової самооцінки.

5. Які справи роблять тебе щасливим?

Суть цього запитання – спрямувати увагу дитини на речі, які роблять її щасливими. І відкрити очі на те, що вона може збільшити час на активності, які приносять насолоду. Не думайте, що дитина вам відразу почне говорити проя кісь високі речі. Діти часто говорять про сон, їжу чи ігри, але це природно. З часом ви будете слідкувати, як вподобання будуть змінюватися і дуже добре, що ви про це будете знати.

Літній табір 2020: поради батькам

6. Як люди почуваються, коли ….

З цією тезою насправді можна гратися в різних варіантах. З одного боку ви можете поцікавитися, як люди чи діти в класі почувалися, коли сталася та чи інша ситуація. А з іншого боку можна запитувати і про те, як люди почуваються в той момент, коли ваша дитина вчиняє чи навпаки не робить того, що просять. Важливо фокусуватися на відчуттях, як на власних, так і на почуттях оточення.

7. Якби ти міг запровадити одне правило, якого мусили б дотримуватись усі в світі, яким би воно було? 

Це запитання привертає увагу дітей до того, що ми живемо в світі, який має свої правила. Деякі з них ми зобов’язані дотримуватись. Обговорюючи з дитиною це питання, акцентуйте не на покараннях, а на мотивах створення того чи іншого правила і результату до якого приводить їх порушення.

8. Який найгірший та найкращий спогад у твоєму житті?

Це питання допомагає зрозуміти дитині з її власного досвіду, що погані речі не тривають вічно. Сонце завжди виходить після шторму. Ви також можете отримати від дитини інформацію, що їй болить і через що їй потрібно допомогти пройти.

Якщо ваша дитина знає відповіді на ці 16 запитань – можете бути спокійні

9. Ти через 5 років, який?

Це питання націлює дитину прогнозувати майбутнє та бачити портрет себе через певний час. Треба, щоб дитина намалювала чіткий образ того, якою хоче бути. Тоді свідомість автоматично буде прагнути втілити бажаний образ в життя.

10. Як ти сьогодні можеш комусь допомогти?

Привчайте дітей до добрих справ. Зберіть іграшки та віддайте на благодійність, долучайте дитину до благодійних акцій у місті та школі. Запиуйте, що доброго для інших ти зробив чи можеш зробити. З чистими помислами ви будете впевнені в тому, що ваша дитина більш стійка та захищена.

 

Чим зайняти дитину під час карантину: кращі ідеї дитячих розваг

Карантин в Україні продовжено до 24 квітня. Водночас чимало батьків, сидячи вдома, вже втратили фантазію, що робити з дітками в домашніх умовах. Саме тому Саві Нейшн підготували для вас підбірку кращих ідей дячих ігор.

Надзвичайно прості розваги, які ви зможете гвидко та легко організувати вдома. Тим самим і повесилитеся самі і дитині буде легше пережити час карантину.

Літній табір на Рівненщині

Літні табори для дітей

ТОП-7 ЦІКАВИХ ІДЕЙ ДОМАШНІХ РОЗВАГ:

 1. Рухайтеся: танці та веселощі – це те, що треба під час карантину. Адже через брак позитиву і настрій не найкращий. Увімкніть музику та “відірвіться” від душі.
 2. Влаштуйте день народження улюбленої іграшки. Можна не пекти торт, але, вставивши свічку в пластилін можна зайняти дітей ще на добрі півгодини 🙂
 3. Визначте предмет-скарб, заховайте його і влаштуйте пошуки скарбів. Повірте, це дуже подобається малечі.
 4. Спечіть разом печиво у формі тварин або морських мешканців. Або навіть якщо і формочок немає, то це процес гарно об’єднує родину.
 5. Підготуйте листівки до Великодня своїми руками. Цього року походи по гостях під забороною, але вітальні листівки передати можна і треба. То ж трудіться!
 6. Влаштуйте показ мод, віддавши дитині в розпорядження будь-який одяг. Повірте, це занятття подобається і хлопцям, і дівчатам.
 7. Відкрийте запаси пластиліну або ж зробіть його самостіійно. А вже з пластиліну можна вторити будь-які чудасії:)

Морський табір для дітей

Ділимося рецептом приготування пластиліну:

 • 1 склянка борошна
 • 1 стакан крохмалю (картопляний або кукурудзяний)
 • 2 ст. ложки рослинної олії
 • 1 склянка окропу
 • 2 ст. ложки соку лимона
 • харчовий барвник

Гірський табір в Карпатах

Користуйтеся нашими порадами і головне – залишайтеся вдома та будьте здорові!

Мультик про коронавірус, який має переглянути кожна дитина

Дитячий телеканал ПЛЮСПЛЮС і МОЗ України запустили мультфільм з порадами про те, як поводитися малечі під час карантину. Разом з героями — Трикутею, Квадриком і Кружком — діти дізнаються, як легко «озброїтися проти вірусу».

Дітні табори Рівненщини

Тим самим у МОЗ закликають усіх батьків разом з дітьми подивитися цей мультик та пояснити дітям, які методи є дієвими у боротьбі проти вірусу. Крім того, після мультфільму можна пояснити дітям вимушені вимоги карантину і чому це рятує життя.

Як привчити дитину мити руки

Перегляньте цей мультфільм і ви!

Неймовірна візуалізація: сайти, які пояснюють шкільні предмети караще будь-якого вчителя

На період карантину багато вчителів займаються процесом навчання школярів у режимі онлайн. Водночас така форма навчання не всім дітям до душі, адже част відсутність візуалізації та безпосереднього контакту з вчителем ускладнює процес пізнання.

Літній табір для дитини

Саме тому Саві Нейшн підготували для вас підбірку корисних сайтів, які пояснять всім відомі шкільні предмети краще будь-якого вчителя. Ці візуалізація вражає настільки, що вразить не тільки дітей, а і дорослих.

Табір в Карпатах

То ж розпочинаємо:

Історія

https://ybogdanov.github.io/ – розкішна горизонтальна візуалізація історії в особах: можна наочно побачити, хто з видатних діячів мистецтва, політиків, вчених, релігійних лідерів і бізнесменів жив в один час.

Географія

https://windyty.com – неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів і морських течій в режимі реального часу на всій земній кулі. Можна подивитися, як в Атлантичному океані народжуються шторми, або на течія Гольфстрім.

Астрономія

http://htwins.net/scale2 – відмінна візуалізація розмірів Всесвіту. Ви зможете наочно порівняти розміри всього, що нас оточує: розміри тіла людини з габаритами слона, Ейфелевої вежі або хромосоми.

Літній табір в Болгарії

Математика

А цей сервіс https://www.desmos.com дозволяє візуалізувати будь-яку математичну функцію або побудувати графік по сукупності певних даних.

Хімія

http://ed.ted.com/periodic-videos – ви вважали хімію складною наукою, а таблиця Менделєєва вас лякала? Сервіс TEDed створив інтерактивну таблицю хімічних елементів.

 

 

 

За інформацією – https://bitter-onion.livejournal.com/

Як привчити дитину мити руки

У період поширення коронавірусу ми особливо прискіпливо ставимося до гігієни рук. Так, адже саме при потраплянні на слизові оболонки через наші руки може передатися цей смертельний вірус.

Кращий літній відпочинок для дитини

То ж ми пропонуємо вам декілька корисних порад, як вберегти ваших дітей від поширення та проникнення вірусу, навчивши їх правильно та із задоволенням мити руки.

 • Насамперд, якщо вашій дитині до 2 років не варто думати, що тут і зараз вона має почати самостійно мити руки. В перод же після 2 років варто привчати робити це самостійно. Це має стати для них звичкою ат приємною справою.
 • Найкраще знання засвоюються через приклад. То ж перш за все покажіть дітям, що ви самі постійно миєте руки і дотримуєтеся правил гігієни. Тим самим дитна буде копіювати ваші дії.

ТОП-7 сайтів, де можна почитати чи завантажити безкоштовні книги

 • Обов’язково хваліть малюка після вмивання і миття рук і кажіть йому, наскільки вам до душі його охайний вигляд.
 • Зверніть увагу та акцентуйте на правильності миття рук, адже ці навички будуть з дитиною все життя. Так, намиливши звичайним милом долоньки, слід ретельно промити кожен пальчик і проміжки між ними.
 • У дитини обов’язково має бути свій рушник для витирання обличчя та рук. Не тріть, промокайте – це зручніше та комфортніше для дитини.
 • Зробіть рушник доступним. Він має знаходитися на доступному для дитини рівні. Він завжди буде знати, що у нього є своя річ, до якої він має доступ.

Літній табір 2020: поради батькам

Користуйтеся нашими порадами і ви привчите дитину швидко полюбити процес миття рук і вбережете її від хвороб!

Кращі мультики, які ви повинні переглянути всією родиною під час карантину

Нині всі акцентують увагу на тому, що в період карантину варто провести більше часу з рідними та близькими людьми. А як вам ідея провести вечір за переглядом ультфільму всією родиною. А тим паче, обіцяємо, що в нашій ТОП-5 мультиків тільки добрі та позитивні мультсеріали.

Дитячий табір 2020: актуальні питання та відповіді

То ж пропонуємо вам ТОП-5 мультиків, які ви повинні переглянути всією родиною під час карантину:

 1. Мільтфільм ВАЯНА – https://kino4ua.net/96-vayana-moana.html

Кращий відпочинок для дитини влітку

2. Мультфільм СПІВАЙ – https://kino4ua.net/1312-spvay.html

7 ознак того, що ви круті батьки

3. Мультфільм ВОЛЬТ – https://kino4ua.net/802-volt.html

4. Мультфільм Таємне життя домашніх тварин – http://moviestape.net/katalog_multfilmiv/multfilm/8543-tayemne-zhittya-domashnh-tvarin.html

Дитячий табір 2020: актуальні питання та відповіді

5. Мультфільм ГОЛОВОЛОМКА – https://kino4ua.net/730-dumkami-navivort.html

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!